İstanbul Diğer Sağlık Personeli Kursu

İŞYERİ HEMŞİRELİĞİ / DİĞER SAĞLIK PERSONELİ (DSP) EĞİTİMLERİ

İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri tarafından işyerlerinde görevlendirilen iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile iş yeri hekiminin yanı sıra diğer sağlık personeli de önemli işlevleri yerine getirmektedir. Çeşitli bölümlerden mezun olan ve bu görevde istihdam edilmek isteyen kişiler gerekli şartları yerine getirerek diğer sağlık personeli unvanı kazanırlar. 

İstanbul Diğer Sağlık Personeli Kursu
İstanbul Diğer Sağlık Personeli Kursu

Diğer sağlık personeli genelde iş sağlığı ve güvenliği uzmanının özelde ise iş yeri hekiminin yürüttüğü hizmetlere yardımcı olur. İşyerlerinde sağlık ve doküman kısmında oldukça yetkindirler. İşletmenin çeşitli sağlık kayıtlarını tutarak çalışanların periyodik muayenelerini de takip ederler.

Hangi Bölüm Mezunları İşyeri Hemşiresi Olabilir?

Hemşirelik

Acil Tıp Teknisyenliği

Sağlık Memurluğu

Çevre Sağlığı Teknisyenliği Bölümlerinden mezun olanlar İşyeri Hemşiresi / Diğer Sağlık Personeli olabilirler.

Diğer Sağlık Personeli Eğitimleri

İşyeri hemşireliği eğitimleri; işyeri hekimi eğitimleri ve iş güvenliği uzmanlığı eğitimleri gibi ilgili bakanlığın gözetiminde gerçekleştirilir.

Eğitim kurumumuz İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi, bakanlığın direktifleri ile eğitim düzenleyen bir eğitim kurumudur. Kurumumuzda işyeri hemşireliği eğitimleri 45 saat uzaktan eğitim ve 45 saat örgün eğitim olmak üzere toplam 90 saattir.

Uzaktan eğitimler; İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılır. Dersler asenkron olarak yapıldığından katılımcılar gün içerisinde diledikleri saatlerde derslerden yararlanabilir. Dersler sisteme daha önce kayıt edilmiş olduğundan katılımcılar başarı seviyelerini yükseltmek için dersleri tekrar tekrar izleyebilir.

Örgün eğitimler; eğitim kurumumuzun dersliklerinde İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin eğiticilerinin rehberliğinde yapılır. Bir günde en fazla 6 saat olacak şekilde bir eğitim programı düzenlenir.

Pandemi döneminde alınan tedbirlere uymak ve uyulmasını sağlamak amacıyla İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi örgün eğitimlerini online sisteme taşımıştır. 

Diğer Sağlık Personelinin Görevleri Nelerdir?

 *İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin planlanması, değerlendirilmesi, izlenmesi ve yönlendirilmesinde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak, veri toplamak ve gerekli kayıtları tutmak.

 * Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş/periyodik muayene formuna yazmak ve İşyeri Hekimi tarafından yapılan muayene sırasında hekime yardımcı olmak.

  • Özel politika gerektiren grupların takip edilmesi ve gerekli sağlık muayenelerinin yaptırılmasını sağlamak.

 * İlk yardım hizmetlerinin organizasyonu ve yürütümünde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak.

 * Çalışanların sağlık eğitiminde görev almak.

 * İşyeri bina ve eklentilerinin genel sağlığa uygunluk şartlarının sürekli izlenip denetlemesinde işyeri hekimiyle birlikte çalışmak.

 * İşyeri hekimince verilecek iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer görevleri yürütmek.

  *İşyerinde görevli çalışan temsilcisi ve destek elemanlarının çalışmalarına destek sağlamak ve bu kişilerle işbirliği yapmak.

İşyeri Hemşiresi Adayları Niçin İstanbul Yeni Uzmanı Tercih Ediyorlar

Katılımcılarımızın İstanbul işyeri hemşireliği kurslarında Yeni Uzman Akademi’yi seçmelerinin nedenlerini saymakla bitirmemiz mümkün olmayacaktır. Eğitim kurumumuzdan kurs almış katılımcılarımıza bu soruyu yönelttiğinizde birbirinden farklı birçok cevap almanız mümkündür. Dilerseniz katılımcılarımızın vereceği muhtemel cevaplardan sadece birkaç tanesini sizin için sıralayalım.

İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi bütün kursiyerlerine ücretsiz olarak,

  • Konu anlatımı ve soru bankasından oluşan eğitim seti hediye etmekle beraber
  • Sınav öncesi 60 saatlik soru çözüm ve ders tekrar programları ve
  • İngilizce ve Rusça Eğitimleri
  • ISO 45001 Eğitimleri düzenlemektedir

Bu saydıklarımız katılımcılarımıza sunduğumuzun imkânların sadece birkaçı olmakla beraber,

İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi olarak eğitim ailemizin bir parçası olarak katılımcılarımızı ailemizin bir parçası olarak görüyoruz.  Kurs dönemi boyunca ve kurslarını başarı ile tamamlamalarının ardında da bağlarımızı koparmamak ve onlara imkânlarımızın el verdiği dairede bütün desteği sağlamak amacıyla sosyal medya hesaplarımız üzerinden İSG alanındaki gelişmeleri bildirerek ve yine sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığımız iş ilanları ile destek veriyoruz. Sizler de eğitim kurumumuzu https://www.facebook.com/taner.basol.311   facebook ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut instagram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitimlerinde sadece kendi kursiyerlerini değil iş sağlığı ve alanında emek harcayan ve eğitim alan meslektaşlarına hizmet etme amacıyla dijital ders notlarını ve İSG alanındaki mevzuatları da sitemiz üzerinden yayınlıyoruz. Ana sayfamızda bulunan ders notları butonunu tıklayarak veya  https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari linkinden ders notlarını indirebileceğiniz gibi yine ana sayfamızda bulunan İSG Mevzuatları butonuna tıklayarak veya https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari linkinden mevzuatları da indirebilirsiniz.

İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitim sektöründe 7 yılı birçok başarı ile beraber geride bırakmaya hazırlanan; iş sağlığı ve güvenliği alanında kurslar düzenleyen bir eğitim kurumudur.

 Sizler de eğitimlerinizi işinin uzmanı Yeni Uzman Akademi’den alarak başarı merdiveninde bir basamak önde olun.