İzmir Diğer Sağlık Personeli Kursu

İZMİR’DE İŞYERİ HEMŞİRELİĞİ / DİĞER SAĞLIK PERSONELİ (DSP) EĞİTİMLERİ

İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri tarafından işyerlerine görevlendirilen iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile iş yeri hekiminin yanı sıra diğer sağlık personeli de önemli işlevleri yerine getirmektedir. Çeşitli bölümlerden mezun olan ve bu görevde istihdam edilmek isteyen kişiler diğer sağlık personeli belgesi nasıl alınır konusunda birçok araştırma yapmaktadır.

İzmir Diğer Sağlık Personeli Kursu
İzmir Diğer Sağlık Personeli Kursu

Diğer sağlık personeli genelde iş sağlığı ve güvenliği uzmanının özelde ise iş yeri hekiminin yürüttüğü hizmetlere yardımcı olmaktadır. İşin sağlık ve doküman kısmında oldukça yetkindirler. İşletmenin çeşitli sağlık kayıtlarını tutarak çalışanların periyodik muayenelerini takip eder.

Kimler İşyeri Hemşiresi Olabilir?

Hemşirelik

Acil Tıp Teknisyenliği

Sağlık Memurluğu

Çevre Sağlığı Teknisyenliği Bölümlerinden mezun olanlar İşyeri Hemşiresi / Diğer Sağlık Personeli olabilirler.

Diğer sağlık personelinin eğitimleri

Diğer sağlık personelinin eğitim programları uzaktan ve yüz yüze eğitim şeklinde uygulanır ve programın içeriği ile programda görevli eğiticilerin nitelikleri Genel Müdürlükçe belirlenir. Eğitim programının süresi 90 saatten az olamaz. Teorik eğitimin en fazla yarısı uzaktan eğitim ile verilebilir.

Diğer Sağlık Personeli sınav koşulları nelerdir?

Eğitim kurumumuz işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’ye DSP eğitimi almak için başvuran adaylarımızın kurs almaya uygun diploma, nüfus cüzdanı ve başvuru dilekçesi teslim etmeleri gerekmektedir.
İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’de katılımcılarımız 45 Saat uzaktan eğitim ve 45 saat örgün eğitim olmak üzere toplam 90 saatlik eğitimi tamamlamak zorundadırlar. Adaylar eğitimi tamamladıktan sonra ilgili sınava katılmalı ve Çalışma Bakanlığının düzenleyeceği 50 soruluk sınavdan 60 puan ve üzeri geçme notunu almak oranı zorundadırlar. Sınavda başarı olanlar işyeri hemşireliği (DSP) unvanı ile işbaşı yapabilecekleri gibi başarılı olamayanlar ise sonraki sınavlara ÖSYM işlemlerini gerçekleştirerek girebilirler. İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’den eğitim almasına rağmen sınavda yeterli puanı alamayan kursiyerlerimiz dilerlerse sonraki sınava hazırlanmak amacıyla misafir kursiyer olarak derslerimizi takip edebilir.

Yasal olarak Diğer Sağlık Personeli çalıştırma zorunluluğu nedir?

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği yasa ve yönetmelikler gereği OSGB (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi)‘ler tam zamanlı Diğer Sağlık personeli bulundurmak zorundadır. Aynı yasa gereği Diğer Sağlık Personelleri işyerlerinde kurulması gereken İSG Kurullarının çalışma üyelerindendir.

İşyeri Hemşirelerinin Görev ve Yetkileri Nelerdir?

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi aracılığıyla eğitimlerini tamamlayan ve sınavda yeterli puanı alan katılımcılar işyeri hemşireliği unvanı kazanırlar. İşyeri hemşireliği – diğer sağlık personeli unvanına sahip sağlık çalışanları işyeri hekimleri ile birlikte görev yaparlar.

İşyeri hemşirelerinin görevleri ise;

 İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin planlanması, değerlendirilmesi, izlenmesi işlemlerini yapar.  

Hizmet sunulan işyeri ve personeli ile ilgili veri toplar ve gerekli kayıtları tutar.

 Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş/periyodik muayene formuna yazar ve işyeri hekimi tarafından yapılan muayenelerde gerekli yardımı sunar.

 Özel politika gerektiren grupların takibini yaparak gerekli sağlık muayenelerinin yaptırılmasını sağlar.

 İlk yardım hizmetlerinin organizasyonunun yürütülmesinde işyeri hekimi ile birlikte çalışır.

 Çalışanların sağlık eğitimlerinde görev alır.

 İşyeri bina ve eklentilerinin genel hijyen şartlarının sürekli izlenip denetlemesinde işyeri hekimine gerekli desteği sağlar.

 İşyeri hekimince verilecek iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer görevleri yürütür.

İş güvenliği hizmeti verilen işyerlerinde görevli çalışan temsilcisi ve destek elemanlarının çalışmalarına destek sağlar.

Ayrıca işyeri hekimi tarafından verilen direktifleri yerine getirir.

İşyeri Hemşiresi Adayları Niçin İzmir Yeni Uzmanı Tercih Ediyorlar

Katılımcılarımızın İzmir işyeri hemşireliği kurslarında Yeni Uzman Akademi’yi seçmelerinin nedenlerini saymakla bitirmemiz mümkün olmayacaktır. Eğitim kurumumuzdan kurs almış katılımcılarımıza bu soruyu yönelttiğinizde birbirinden farklı birçok cevap almanız mümkündür. Dilerseniz katılımcılarımızın vereceği muhtemel cevaplardan sadece birkaç tanesini sizin için sıralayalım.

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi bütün kursiyerlerine ücretsiz olarak,

  • Konu anlatımı ve soru bankasından oluşan eğitim seti hediye etmekle beraber
  • Sınav öncesi 60 saatlik soru çözüm ve ders tekrar programları ve
  • İngilizce ve Rusça Eğitimleri
  • ISO 45001 Eğitimleri düzenlemektedir

Bu saydıklarımız katılımcılarımıza sunduğumuzun imkânların sadece birkaçı olmakla beraber,

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi olarak eğitim ailemizin bir parçası olarak katılımcılarımızı ailemizin bir parçası olarak görüyoruz.  Kurs dönemi boyunca ve kurslarını başarı ile tamamlamalarının ardında da bağlarımızı koparmamak ve onlara imkânlarımızın el verdiği dairede bütün desteği sağlamak amacıyla sosyal medya hesaplarımız üzerinden İSG alanındaki gelişmeleri bildirerek ve yine sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığımız iş ilanları ile destek veriyoruz. Sizler de eğitim kurumumuzu https://www.facebook.com/taner.basol.311   facebook ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut instagram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitimlerinde sadece kendi kursiyerlerini değil iş sağlığı ve alanında emek harcayan ve eğitim alan meslektaşlarına hizmet etme amacıyla dijital ders notlarını ve İSG alanındaki mevzuatları da sitemiz üzerinden yayınlıyoruz. Ana sayfamızda bulunan ders notları butonunu tıklayarak veya  https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari linkinden ders notlarını indirebileceğiniz gibi yine ana sayfamızda bulunan İSG Mevzuatları butonuna tıklayarak veya https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari linkinden mevzuatları da indirebilirsiniz.

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi sektörde 7 yılı birçok başarı ile beraber geride bırakmaya hazırlanan; iş sağlığı ve güvenliği alanında kurslar düzenleyen  bir eğitim kurumudur.

 Sizler de eğitimlerinizi işinin uzmanı Yeni Uzman Akademi’den alarak başarı merdiveninde bir basamak önde olun.