Çamlıdere İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kursu 0 552 860 76 10

Çamlıdere İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kursu
Çamlıdere İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kursu

Çamlıdere İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kursu olan Asya Akademi, 10 yıllık tecrübesiyle, geniş eğitim yelpazesiyle, uzman kadrosuyla, güncel yazılı kaynaklarıyla, 7/24 ulaşabileceğiniz canlı destek hattıyla sizlerin hizmetinde. Sizde Asya Akademi’li olun, fırsatlarımızı kaçırmayın.

Asya Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri

Çamlıdere İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kursu olan Asya Akademi iş sağlığı ve güvenliği alanında eğitimler düzenlemeye devam ediyor. İş sağlığı ve güvenliği eğitimlerimizin tümü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının onayı ile gerçekleştirilir. İş sağlığı ve güvenliği eğitimi kursu programlarız uzaktan eğitim ile gerçekleştirilir.

Asya Akademi iş sağlığı ve güvenliği kursu eğitimleri farklı alanlarda gerçekleştirilir.

Asya Akademi iş sağlığı alanında; işyeri hekimliği ve işyeri hemşireliği eğitimleri düzenler.

İşyeri hekimliği eğitimleri 220 saattir ve uzaktan eğitim olarak gerçekleştirilir. İşyeri hekimliği eğitimlerimiz offline eğitim, online eğitim, pratik eğitim olarak gerçekleştirilir.

İşyeri hemşireliği eğitimleri ise 90 saattir. İşyeri hemşireliği eğitimleri tamamen uzaktan eğitim olarak gerçekleştirilir. İşyeri hemşireliği eğitimi kurslarında pratik eğitim yoktur.

Asya Akademi iş sağlığı ve güvenliği eğitimi kursları eğitimlerinin iş sağlığı kısmında işyeri hekimliği ve işyeri hemşireliği eğitimleri gerçekleştirirken iş güvenliği alanında ise; A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimleri, B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimleri, C sınıfı iş güvenliği eğitimleri gerçekleştirir.

İş güvenliği uzmanlığı eğitimleri de işyeri hekimliğinde olduğu gibi 220 saattir. Şimdi dilerseniz iş sağlığı ve güvenliği eğitimi kursu alanındaki programlarımız hakkında size genel bilgileri aktarmak isteriz.

İşyeri Hekimi Kimdir?

İş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere bakanlıkça yetkilendirilmiş, işyeri hekimliği belgesine sahip hekimidir.

Çamlıdere İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kursu programları içerisinde işyeri hekimliği eğitimleri de mevcuttur. İşyeri hekimliği kurslarımıza tıp fakültesi mezunu olanlar yani tüm hekimlerimiz katılabilir. Emekli hekimler; devlet hastanelerinde, özel hastanelerde çalışan hekimler, akademisyen hekimlerimizin hepsi işyeri hekimliği eğitimlerine kayıt yaptırabilir. Yurtdışı üniversitelerinden mezun olanlar YÖK denklik belgesi alarak iş sağlığı ve güvenliği eğitimi kursu alanında işyeri hekimliği kurslarına başvuru yapabilirler.

İşyeri Hemşiresi (DSP) Kimdir?

İş sağlığı ve güvenliği kursu eğitimi alarak işyeri hemşireliği sınavlarında başarı gösterenler diğer sağlık personeli (DSP) olabilir.

Asya akademi’de iş sağlığı ve güvenliği eğitimi kursu almak isteyenlerin;

Hemşirelik

Acil tıp teknisyeni

Sağlık memurluğu

Çevre sağlığı teknisyeni olmaları gerekir.

İş Güvenliği Uzmanlığında Uygun Bölümler Hangileridir?

İş sağlığı ve güvenliği kursu eğitimi alarak iş güvenliği uzmanı olmak isteyenlerin öncelikle;

Mimarlık, mühendislik, teknik eğitim fakültesi, ziraat fakültesi, fen fakültesi; fizik, kimya, biyoloji, güzel sanatlar fakültesi iç mimarlık bölümü mezunu olmaları gerekir. Ayrıca meslek yüksek okullarının İSG programlarından mezun olanlar da iş güvenliği uzmanı olabilirler.

İş sağlığı ve güvenliği eğitimi kursu alarak sınavlarda başarı gösterenler C sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak göreve başlayabilirler.

C sınıfı iş güvenliği uzmanları 3 yıl tam zamanlı çalışmalarının ardından B sınıfı iş sağlığı ve güvenliği eğitimi kursu alarak B sınıfına yükselebilirler.

B sınıfı iş güvenliği uzmanları ise 4 yıl tam zamanlı çalışmalarının ardından A sınıfı iş sağlığı ve güvenliği eğitimi kursu alarak A sınıfı iş güvenliği uzmanı olabilirler.

İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavları 

İş sağlığı ve güvenliği kursu eğitimi tüm İSG profesyonelleri için bir zorunluluk olduğu gibi iş sağlığı ve güvenliği sınavlarında başarılı olmak da zorunluluktur.

Çamlıdere İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kursu alan adaylar kendi branşlarında sınava tabi olurlar. İSG adı altında ÖSYM tarafından yılda iki defa gerçekleştirilen bu sınavlara işyeri hekimleri, işyeri hemşireleri, iş güvenliği uzmanlarının hepsi girmek zorundadır.

İSG sınavları her alanda 50 sorudur. İşyeri hemşirelerinin sınavda başarılı olmaları için 30 doğru yapmaları gerekir.

İş güvenliği uzmanlığının her sınıfında iş sağlığı ve güvenliği eğitimi kursu almak ve iş sağlığı ve güvenliği sınavlarında başarılı olmak gerekli bir adımdır.

İşyeri hemşireliği dışında iş sağlığı ve güvenliği eğitimi kursu alanların ise 50 soruda 35 doğru yapmaları gerekir.

İSG Profesyoneli Sertifikasını Nasıl Alabilirim?

İş sağlığı ve güvenliği profesyoneli olmak için öncelikle uygun bölümlerden mezun olmak gerekir. bu bölümleri de yukarıda ele aldık. İş sağlığı ve güvenliği kursu eğitimi işlemlerini de tamamlayanlar İSG sınavlarında başarılı olmalıdır. İSG sınavında başarılı olanların sertifikaları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından düzenlenir. İSG profesyonelleri sertifikalarına e – devlet programı ve İSG Katip üzerinden ulaşabilirler.

Asya Akademi Farkını Fark Etme Zamanı

İş sağlığı ve güvenliği kursu eğitimleri düzenleyen Asya Akademi, bu eğitimlerini bakanlık onaylı olarak gerçekleştirir. Eğitimlerimiz modern eğitim teknikleri ile gerçekleştirilir. Eğitimlerimizin uzaktan eğitimi modeli ile yapılması ile iş sağlığı ve güvenliği eğitimi kursu almak isteyen herkes Türkiye’nin eğitim kurumu Asya Akademi aracılığı ile eğitimlerini tamamlayabilir.

Çamlıdere İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kursu alan tüm katılımcılarımıza sınavlar öncesi 90 saate varan soru çözüm programları gerçekleştiriyoruz.

Her sınav öncesi mevzuatlara göre yeniden düzenlenen Asya Akademi ders kitaplarına iş sağlığı ve güvenliği eğitimi kursu alan tüm katılımcılarımız ücretsiz olarak ulaşabilir.

Eğitimlerimizi sektörün en kalitelisi olarak düzenliyoruz. Her biri kendi alanında tanınmış eğiticilerin rehberliğinde iş sağlığı ve güvenliği eğitimi kursu alabilirsiniz. Üstelik en uygun eğitim fiyatlarını en uygun ödeme koşulları ile almanız mümkün.

Asya Akademi birçok alanda online eğitim düzenler. Katılımcılarının kendilerini sınıf ortamında hissedebilmeleri için iş sağlığı ve güvenliği eğitimi kursu katılımcılarımızı WhatsApp ders çalışma gruplarında buluşturuyoruz.

Konu anlatımı ve deneme kitaplarımızla beraber tüm iş sağlığı ve güvenliği eğitimi kursu   katılımcılarımıza dijital ders notları ve online deneme sınavı imkanı sağlıyoruz.

Çamlıdere İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kursu olan Asya Akademi’nin eğitimi kurslarına katılmak isteyenler işyeri hemşireliği, işyeri hekimliği, iş güvenliği uzmanlığı A,B,C sınıfı eğitimlerini uygun koşullarla gönül rahatlığı ile Asya Akademi’den alabilirler.

Asya Akademi Kurslarına Nasıl Kayıt Yaptırabilirim?

İş sağlığı ve güvenliği kursu eğitimi almak istiyorsanız adresiniz başarıya ulaşmış olanlarla aynı olmalı. Asya Akademi iş sağlığı ve güvenliği eğitimi kurslarını bakanlık onaylı olarak kaliteli eğitim kadrosunun rehberliğinde gerçekleştirir.

İş sağlığı ve güvenliği kursu almak isteyenler kurumumuza bizzat gelerek kayıt işlemlerini tamamlayabilirler. Ayrıca online kayıt işlemleri yapmaları da mümkün. Asya Akademi’nin ana sayfasında bulunan telefon numaralarından bize her zaman ulaşabilirsiniz. Sitemizde bulunan WhatsApp programı ve Jivo Canlı Destek programı aracılı ile eğitim danışmanlarımıza iş sağlığı ve güvenliği kursu eğitimi ile ilgili sorularınızı sormanız mümkün. İş sağlığı ve güvenliği kursu eğitimi kayıtlarınızı da yine eğitim danışmanlarımızın aracılığı ile hemen yapabilirsiniz.

Çamlıdere İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kursu olan Asya Akademi iş sağlığı ve güvenliği eğitimi kursu bir Türkiye markasıdır. Türkiye’nin her yerinden online eğitimlerimize katılarak İSG sınavlarında başarılı olabilirsiniz.

Hemen Arayın