C Sınıfı İş Güvenliği Kursu

C Sınıfı İş Güvenliği Kursu programlarına başlayan eğitim kurumumuz yeni eğitim dönemine hazırdır. Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu Programlarının en uygun ücretleri ve en uygun ödeme şartları Antalya Asya Akademi’dedir. Kurumumuz, “C Sınıfı İş Güvenliği Kursu” programlarını tamamen uzaktan eğitim ile gerçekleştirmektedir. Bu eğitimler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Ayrıca katılımcılara WhatsApp ders çalışma grupları da sunulmaktadır. Online dersler Türkiye genelinde tanınmış eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

Her sınav öncesinde İSG alanında kitap yazarları ile soru çözüm programları düzenlenmekte olup, tüm kursiyerlerimiz sanal sınıflarımızda ücretsiz olarak bu programlara katılabilirler.

C Sınıfı İSG Eğitimi, Asya Akademi

Ayrıca Asya Akademi olarak katılımcılarımıza güncel 3 adet ders kitabı ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Dijital ders kaynakları, mini testler, hap bilgiler ve konu anlatımları da ücretsiz olarak kursiyerlere gönderilmektedir.

Asya Akademi C Sınıfı İş Güvenliği Kursu katılımcılarına ücretsiz olarak;

İSO 9001 Kalite Yönetimi belgesi,

14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi belgesi,

İSO 45001:2019 İş Güvenliği Yönetim Sistemi belgesi

İSO 10002 Müşteri Yönetim Sistemi belgesi eğitimlerini de ücretsiz olarak düzenlemektedir.  Ayrıca sınavda başarılı olan katılımcılarına ücretsiz olarak online mesleki eğitim seminerleri düzenlemektedir.

İşe yerleşme konusunda da referans kaynakları sunmaktadır. Sınavlara yönelik konu tekrarları, her zaman ulaşılabilir ders kaynakları ve ders videoları da kursiyerlere yine ücretsiz sağlanmaktadır. Tüm C Sınıfı İSG Kursu eğitimleri tamamen uzaktan yapılmaktadır.

İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Nedir?

İş Sağlığı ve Güvenliği, işyerlerinde personele sağlıklı çalışma ortamı oluşturmayı, çalışanları çalışma ortamındaki olumsuz etkilerden korumayı ve iş ile işçi arasındaki en iyi uyumu sağlamayı amaçlayan bir disiplindir. İş Sağlığı ve Güvenliği, oluşabilecek riskleri en aza indirerek çalışma ve üretim verimini en üst düzeye çıkarmayı hedefler. İSG, işyerlerinde faaliyet gösterilen alanlardan kaynaklanabilecek sağlık problemlerini ortadan kaldırmayı amaçlayan çalışmalardır.

İş Güvenliği Uzmanı Kimdir?

İş Güvenliği Uzmanı, iş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere bakanlıkça yetkilendirilmiş, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip teknik personeldir. İş güvenliği uzmanları tehlike sınıflarına göre;

C Sınıfı İSG Uzmanı

B Sınıfı İSG Uzmanı

A Sınıfı İSG Uzmanı olarak üç sınıfa ayrılır.

Kurslarımıza Kimler Katılabilir?

Antalya Asya Akademi İş Güvenliği Kursu C Sınıfı eğitimlerine katılmak isteyenlerin bakanlıkça belirlenen bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.

Mühendislik, mimarlık, teknik eğitim fakültesi mezunları, ziraat fakültesi mezunları,

Fen fakültelerinin moleküler biyoloji ve genetik, fizik, kimya, biyoloji bölümlerinden mezun olanlar,

Güzel sanatlar fakültelerinin iç mimarlık mezunları,

Meslek yüksek okullarının İSG programlarından mezun olanlar Antalya Asya Akademi’de C Sınıfı İSG Kursu alabilirler.

Asya Akademi’de C Sınıfı İş Güvenliği Kursu Nasıl Gerçekleştirilir?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan Asya Akademi’de İSG Kursu programları 220 saat olarak gerçekleştirilmektedir.

İlk olarak çevrimdışı dersler ile C Sınıfı İş Güvenliği Kursu programları başlar. Bu eğitimler 81 saat sürer ve katılımcılar istedikleri zamanlarda derslere katılabilirler. 15 günlük bir süre içinde günde en fazla 6 saat ders düzenlenir ve katılımcılar günlük programlarına göre ders saatlerini ayarlayabilirler. Bu şekilde eğitimlerin ilk kısmını tamamlayabilirsiniz.

Daha sonra C Sınıfı İş Güvenliği Kursu programlarında çevrimiçi eğitimler gerçekleştirilir ve bu dersler iki farklı grupla yapılır. Sabah seansı eğitimleri 09.00 ile 15.00 arasında gerçekleştirilirken diğer seans ise 15.00 ile 21.00 saatleri arasında yapılır. Canlı dersler Asya Akademi tarafından kaydedilir ve katılımcılar istedikleri zaman ulaşabilirler.

Son olarak da staj uygulama eğitimleri gerçekleştirilir. Antalya Asya Akademi’de C Sınıfı İSG Kursu alanlar, istedikleri ilde uygulamalı eğitimlerini tamamlayabilirler. Böylelikle C Sınıfı İSG Kursu programlarını tamamen uzaktan eğitimle tamamlayabilirsiniz.

Asya Akademi olarak, pratik eğitimlerinizi tamamlamanız için Türkiye’nin her yerinde fırsatlar sunmaktayız. İl veya yaşadığınız yerin önemi olmadan Asya Akademi ayrıcalığıyla İş Sağlığı ve Güvenliği alanında eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavları Nasıl Gerçekleştirilir?

İSG Sınavları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın görevlendirmesiyle ÖSYM tarafından yılda iki kez düzenlenmektedir. C Sınıfı İSG Kursu katılımcıları, bu sınava girerek 50 çoktan seçmeli sorudan en az 35 soruya doğru cevap vererek başarılı olmalıdır. Sınavda başarılı olanların sertifikaları ÇSGB tarafından düzenlenir ve İSG Katip programı aracılığıyla kazananlara ulaştırılır.

Sınavda başarısız olan adaylar, tekrar eğitim almak zorunda olmadan sadece ÖSYM başvurusu yaparak sonraki sınavlara katılabilirler. Sınav hakkı sınırlaması olmadığı gibi her alanda bir kez kurs almaları yeterli olacaktır.

İSG sınavları, aşağıdaki illerde ÖSYM tarafından gerçekleştirilir: Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van.

Bizimle Mutlu Bir Geleceğe

Asya Akademi olarak, Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu Programları konusunda en uygun ücretleri ve ödeme şartlarını sunmaktayız. C Sınıfı İSG Kursu programlarımız tamamen uzaktan eğitimle gerçekleştirilmektedir. Eğitimlerimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı onaylıdır ve katılımcılarımıza WhatsApp ders çalışma grupları sunmaktayız. Online derslerimiz, Türkiye genelinde tanınmış eğiticiler eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Her sınav öncesi İSG alanında kitap yazarlarıyla soru çözüm programları düzenlemekte ve tüm kursiyerlerimize ücretsiz olarak katılma fırsatı sağlamaktayız. Ayrıca, güncel 3 adet ders kitabını Asya Akademi katılımcılarına ücretsiz olarak sunuyoruz. Dijital ders kaynakları olan mini testler, hap bilgiler ve konu anlatımları da ücretsiz olarak gönderilmektedir.

Antalya İş Güvenliği Kursu olarak ayrıca, online mesleki eğitim seminerleri, işe yerleşme konusunda referans kaynakları, sınava yönelik konu tekrarları ve her zaman ulaşılabilir ders kaynakları ve ders videoları gibi avantajlarımız bulunmaktadır.

İSG eğitimlerimizi Antalya Asya Akademi olarak nasıl gerçekleştirdiğimize gelirsek, çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim kurumu olarak C Sınıfı İş Güvenliği Kursu programlarımızı 220 saatlik bir süreçte tamamlamaktayız.

C Sınıfı İş Güvenliği Kursu programlarıyla ilgili daha fazla bilgi almak veya kayıt olmak için Antalya Asya Akademi’ye başvurabilirsiniz. Uzman eğitmenlerimiz ve kapsamlı eğitim programımızla size en uygun eğitim deneyimini sunmaktan mutluluk duyacağız. İş sağlığı ve güvenliği konusunda uzmanlaşmak ve kariyerinizi ilerletmek için Asya Akademi’yi tercih edebilirsiniz.

Kurumumuzun internet ana sayfasında bulunan telefon numaraları üzerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp ve Jivo destek hatlarımızdan da bizlere ulaşabilirsiniz.

İş Güvenliği Uzmanları Nerelerde Çalışırlar?

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kamu ve özel sektöre ait bütün işlere ve işyerlerine, bu işyerlerinin işverenleri ile işveren vekillerine, çırak ve stajyerler de dâhil olmak üzere tüm çalışanlarına faaliyet dallarına bakılmaksızın uygulanmaktadır. Bu da İş Güvenliği Uzmanlarının tüm iş yerlerinde ve tehlike sınıflarında bulundurulabileceğini gösterir.

C Sınıfı İş Güvenliği Kursu katılımcılarımız, sınavda da başarılı olmalarının ardından sertifika sahibi olurlar ve bu sertifika ile az tehlikeli ve tehlikeli iş yerlerinde hizmet verebilirler.

Az tehlikeli iş yerlerinde her çalışan için aylık en az 10 dakika hizmet verilirken;

Tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerinde de her çalışan için aylık en az 20 dakika çalışırlar.